Тож, ваш аналітик надіслав вам новий звіт в Tableau, але не пояснив, що саме там відображено, та як цей звіт слід читати. Пропонуємо вам цей допис, щоб почати розбиратися в дашбордах, графіках та табличках в Tableau.
В кількох словах, щоб зрозуміти вміст звітів та дашбордів або звіті в Tableau, зробіть наступні кроки:
- ознайомтеся з назвою звіту, заголовком, метриками та осями на графіках;
- наведіть курсор на елемент звіту та прочтитайте тултіп;
- перевірте, чи застосовані до звітів фільтри;
- якщо вам все ще не очевидно, що ви бачите у звіті, напишіть вашому аналітику.
Давайте розберемо кожен з цих пунктів у подробицях.
Уважно вивчіть написи. Якщо звіти, змінні та метрики названі адекватно, цього має бути достатньо щоб розібратися в графіках та дашбордах. Тож звертайте увагу на наступні елементи:
- Назву файла ви можете знайти у верхній частині сторінки.
- Графіки, зазвичай, будуть мати заголовки над ними, навіть якщо графік на сторінці — один.
- Блоки з назвами метрик, що в Tableau називаються “Measure names” мають знаходитись поряд з графіком та містити назви метрик та колір фігур.
- Найчастіше, графіки мають підписані осі.
- Один графік може містити одну, дві чи більше горизонтальних або вертикальних осей.
Якщо у графіка немає підписаних осей, або якщо їх декілька і не очевидно, до якої з них належать деякі лінії чи фігури, наведіть на будь-яку точку на графіку. Ви побачите тултіп, у якому буде мітститися інформація про положення відповідної точки на осях, а також, можливо, деяка додаткова інформація.
Тултіпи при наведенні з’являються не тільки на графіках з осями, а майже в усіх видах візуалізацій, табличках, та блоках з числами.
Далі, вивчіть фільтри. У звітах з одним графіком вони знаходяться справа. В дашбордах, зазвичай, справа або зверху.
В нашому прикладі фільтри знаходяться зправа. Тут з фільтрів ми бачимо, що за замовчуванням відображаються дані по клієнтах зі Сполученних Штатів. Таким чином, щоб отримати інформацію про користувачів з усього світу, нам треба змінити налаштування відповідного фільтра.
У випадку коли після детального вивчення дашборда вам не вдається з’ясувати, що саме в ньому відображено, можливо, до нього є документація: дерево метрик, трекінг план, глосарій метрик? Якщо ні, радимо написати вашому аналітику та попросити його пояснити вам вміст створених для вас звітів.